yükleniyor

TAT IRIS ÇİÇEK SOĞANI

MSMTAT IRIS ÇİÇEK SOĞANI
  • Satış Fiyatı :
  • 0,60TL
Ürün notu
facebook share
43053108
Marka :Tat
MSM

Ürün Açıklaması

 Tat Iris Çiçek Soğanı,  süsen olarak da bilinen çiçeğe aittir. Bu renkli ve güzel çiçek her türlü toprakta yetiştirilebilir. Ancak yetiştirilmesi için nemli ve yumuşak topraklar daha uygundur. Ekim ayından Aralık sonuna kadar dikimi yapılabilen İris soğanının ideal ekim zamanı sıcaklığın 10-12 derecenin altına düştüğü, toprağın halen çalışabilir durumda olduğu dönemdir. O döneme kadar kuru, serin, ışık almayan bir yerde muhafaza edilmesi gerekir. Mayıs başında çiçeklenmeye başlayan bitki Haziran ortasında ikinci defa sürgün verir. 10- 12 cm derinliğe dikilmeleri uygun olacaktır. Yan yana soğanlar dikilecekse arasında 10 cm mesafe bırakmak doğrudur. Gayet güçlü bir soğan olan İris soğanı bölünerek her sezonda yeni yavrular verir. Çiçekleri dillere destan olmuştur. Güneşli ve yarı gölgeye dikilmelidir. Süsen soğanlarının saksıya dikiminde 3 - 4 soğan yeterli gelir ve saksıda da kolaylıkla yetişirler.

Ev bitkilerinizi zirai ilaçlar ile ilaçlamak siz ve bitkileriniz için sağlıklı değildir. Evdeki malzemeler ile de bitkilerinizi böceklerden korumanız mümkündür. Bir litre suyun içerisine bir yemek kaşığı arap sabunu ve birkaç damla sıvı yağ ekleyin. Bu karışım ev bitkilerindeki böceklenme için  etkili olacaktır. Bu uygulamanın özellikle güllerde meydana gelebilen böceklenme üzerinde etkili olduğu bilinmektedir. Böceklerin dokularının pH derecesi asitiktir. Arap sabunu kireç baz niteliği taşır. Bu sayede asidi kovucu etkide bulunur. Eğer bu işlemden sonra hala böceklenmeden kurtulamadıysanız, bir litre kadar suyun içerisine bir avuç kadar acı biber koyarak bir süre bekletin. Hazırladığınız suyu böceklenmeyi yok etmekte kullanabilirsiniz.

Tat Iris Çiçek Soğanını Migros Sanal Market'in Bahçe Ürünleri kategorisinden satın alabilir, tek tıkla online sipariş verebilir, ödemeyi online ya da kapıda kredi kartı ile gerçekleştirerek aynı gün içerisinde teslim alabilirsiniz.
MSM

Kullanıcı Yorumları

Ürünlere yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için lütfen tıklayınız.

Önerileriniz

YükleniyorYükleniyor, lütfen bekleyiniz...
yükleniyor
yükleniyor
yükleniyor
yükleniyor
yükleniyor
yükleniyor
Sayın Müşterimiz,

Sepetinize ürün eklemek ya da favori olarak işaretlemek için 'Üye Girişi' yapmanız gerekmektedir.
MSM
Üye Girişi  
MSM