yükleniyor

USTAM VE BEN - ELİF ŞAFAK

MSMUSTAM VE BEN - ELİF ŞAFAK
  • Satış Fiyatı :
  • 33,00TL
Ürün notu
facebook share
37447854
MSM

Ürün Açıklaması

 Ustam ve Ben, Elif Şafak tarafından yazılmış, 16. yüzyılda İstanbul'da geçen bir romandır.  Aşk, iktidar kavgaları, yobazlığın ortasında yeşeren sanat  ve beklenmedik bir  ihaneti konu alan kitap, yazarın geniş hayal gücü ile okuyucuya ulaşıyor.

 Araf, Aşk, Firarperest, Bit Palas,  Araf gibi kitapların da yazarı olan Elif Şafak, bu kitabında zengin ve akıcı bir dil kullanmıştır.

Tanıtım bülteninden:
 Öğrenme aşkıyla geçti ömrümüz, aşkı öğrenemesek de… 

Tarihimizin en önemli ve çalkantılı dönemlerinden biri olan 16. yüzyılda İstanbul… Hindistandan gelen beyaz bir fil ve onun sırlarla dolu bakıcısı: Çota ile Cihan. Filbaz aynı zamanda bir üstadın çırağı. Ustası ise Sinan. Bu toprakların yetiştirdiği en büyük mimar.

Elif Şafak'ın muazzam hayal gücü ve zengin diliyle Osmanlı tarihinin derinliklerine doğru şaşırtıcı bir yolculuğa çıkıyoruz. Karşılıksız bir aşk, iktidar kavgaları, yobazlığın ortasında yeşeren sanat ve beklenmedik bir ihanet…
Bir tarafta bilime ve öğrenmeye inananlar, bir tarafta gelişmeyi durduranlar...
Ustam ve Ben, tarihi kişiliklerin, camilerin, kütüphanelerin, türbelerin, köprülerin resmigeçit yaptığı, rengârenk, canlı, sürprizlerle dolu bir dönem hikâyesi…

Öyle bir hayal dünyası ki içindeki konular ve tartışmalar günümüze dair de çok şey söylüyor. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek, çok konuşulacak bir roman.

"İstanbul dediğin unutkanlıklar şehri. Orada her şey suya yazılmış. Ustamın eserleri hariç, onunkiler taşa kazınmış. O taşlardan birine bir sır sakladık. Çok zaman geçti üzerinden, nice alametler birikti ama hâlâ orada olmalı, bıraktığımız noktada. Bilmem bulan çıkar mı? Bulsa bile anlar mı? Ustamdan geriye kalan yüzlerce eserden ve binlerce, binlerce taştan bir tanesi var ki, altında gizli Arzın Merkezi."

Sayfa sayısı: 480
Baskı yılı: 2013

Sürükleyici ve etkili Ustam ve Ben adlı romanı Migros Sanal Market Kitap reyonunda bulabilir, tek tıkla sipariş verebilir, ödemeyi  online ya da kapıda kredi kartı ile gerçekleştirerek aynı gün teslim alabilirsiniz.
MSM

Kullanıcı Yorumları

Ürünlere yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için lütfen tıklayınız.

Önerileriniz

YükleniyorYükleniyor, lütfen bekleyiniz...
yükleniyor
yükleniyor
yükleniyor
yükleniyor
yükleniyor
yükleniyor
Sayın Müşterimiz,

Sepetinize ürün eklemek ya da favori olarak işaretlemek için 'Üye Girişi' yapmanız gerekmektedir.
MSM
Üye Girişi  
MSM