*Uzman Kasap Dana T-bone Steak Kg

*Uzman Kasap Dana T-bone Steak Kg

Marka: Uzman Kasap
85,95 TL
( 1 adet 0,50 kg )
Bu ürün stoklarımızda yoktur ya da şuan satışta değildir.
  • Ürün Notu Ekle
  • Önerileriniz

Bu ürünün sayfada belirtilen açıklamaları, fiyatı ve diğer özelliklerinin hatalı olduğuna inanıyorsanız aşağıdaki bilgileri doldurarak bize iletebilirsiniz.

Dilerseniz yorumunuzu detaylı olarak belirtebilirsiniz.
×

Önerilerinizi gönderebilmek için lütfen giriş yapınız.

  • Açıklama

Dana kemikli biftek, lezzetiyle en çok tercih edilen et türlerinden biridir. Migros'tan satın alacağınız etler müşterilerine ulaşana kadar 220 kontrolden geçmiştir. Migros'ta  iyi etin kalitesi doğru ve kaliteli ham madde seçmekle başlar. Migros'ta et ürünleri, soğuk zinciri sağlanarak depolanır. Et ve et ürünleri, günlük sevkiyat sonucu taze olarak Migros müşterilerine ulaşır.

Muhafaza Koşulu: 0-4 C'de muhafaza ediniz.
Menşei Ülke: Türkiye
Üretici Adı: MİGROS TİCARET A.Ş.


Ham madde temininden, kesim ve soğutmaya, üretim, depolama ve dağıtımdan mağazada satışına kadar tüm süreçler Migros Kalite Yönetim Sistemi denetimlerinden geçmektedir. Ham maddeler Bakanlık onaylı ve Migros Kalite Sistemi denetiminden geçmiş çiftlik ve tedarikçilerden temin edilir.

Hayvanların yasal mevzuata uygun olarak rapor ve canlı kontrolleri veteriner hekimler tarafından yapılır. Kesim sonrasında dana-kuzu karkas, sakatatlar ve kesilmiş olarak tedarikçilerden temin edilen ham maddeler tesise kabul sürecinde veteriner hekimler tarafından yüzde 100 kontrol edilir.


Kesilen ham maddeler uygun koşullarda (0-4 ° C) soğutularak depolanır.

Soğutulmuş ham maddeler günlük olarak hijyenik ortamda, gıda güvenliği kurallarına uygun olarak parçalanır ve modern yöntemlerle paketlenir. Gıda güvenliği kapsamında yürütülen çalışmaların etkinliği, üretim süreci ve son üründe laboratuvar analizleri ile (mikrobiyolojik, kimyasal, duyusal, fiziksel) kontrol edilmekte ve doğrulanmaktadır.


Üretim tesislerinde tüm süreçler TS EN ISO 9001 – 2008 Kalite Yönetim Sistemi ve TS EN ISO 22000 – 2005 Gıda Güvenliği Sistemleri’ne uygun olarak yürütülmekte olup Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belgelenmiştir. Tesislerde üretilen etler gıda güvenliği kurallarına uygun olup soğuk zincir sağlanarak soğutuculu araçlarla mağazalara sevk edilmektedir. Depolama ve sevkiyat sırasında ürün sıcaklığı takip edilmekte ve otomatik olarak kayıt altına alınmaktadır.

Migros mağazalarındaki etler, usta kasaplar tarafından gıda güvenliği kurallarına göre hazırlanmakta ve satışa sunulmaktadır.

 

Dilimli biftekleri pişirmeden önce buzdolabından çıkarın ve oda sıcaklığına gelmesini sağlayın. Bifteklerin yüzeyindeki nemi kağıt havlu ile alın. Dökme kalın ızgara veya tavayı tercih edin. Izgara veya tavayı çok kızgın olacak şekilde ısıtın.  Biftekleri yerleştirin. Harlı ateşte dış kısımda kabuk oluşacak ve su salmasını önlemiş olacaksınız. Lezzetli ve sulu kolay yenebilir bir biftek için 13 dk pişirme süresi tavsiye edilir. Her 2 tarafı 2 – 3 dakika süre ile toplam tavsiye edilen pişirme süresini sağlayacak şekilde 2 kez çevirerek pişirin. Bifteklerinizi çevirirken maşa kullanın. Çatal kullanılması durumunda fazla miktarda su kaybolur ve biftekte kurumaya neden olur. Ateş üzerinden alınan bifteklerin 2 yüzeyine zeytinyağı ( tereyağı ) sürülerek lezzetin etkinliğini arttırabilirsiniz. Servisten önce 5 dk bekleyin.
MSM

Migros kalite ve güvencesiyle satılan Dilimli Dana Kemikli Biftek (T-Bone Steak) etlerini Migros Sanal Market'in Açık Dana Eti kategorisinden satın alabilir, tek tıkla sipariş verebilir, ödemeyi online ya da kapıda kredi kartı ile gerçekleştirerek aynı gün teslim alabilirsiniz.

Detay

( ) Sepetinize Eklendi